Co je Servas?

 

Rádi cestujete do ciziny, ale spát po hotelech vás nebaví? Chtěli byste navštěvovat cizí země a potkávat místní lidi?Jste otevření a rádi byste se o své myšlenky podělili s ostatními? Zajímá vás, jak lidé v cizině opravdu žijí? Myslítesi, že když se lidé poznají osobně, tak to může zlepšit svět? Domníváte se, že komunikace s jinými lidmi můženapomoci překonat předsudky? Jste, na druhé straně, ochotni poskytnout lidem z jiných zemí pohostinnost?

Pokud odpověď na výše uvedené otázky je ano, pak organizace SERVAS je ideálním prostředníkem pro naplněnívašich cestovatelských představ.

SERVAS je mezinárodní mírová asociace, která se podílí na tvorbě mezinárodního porozumění tím, žezprostředkovává osobní kontakty.

Jako člen organizace SERVAS máte dvě možnosti:

  • Stát se „Cestovatelem“. Nemusíte být ani hostitelem nebo denním hostitelem a přesto můžete cestovat a střetávat se s hostiteli ze Servasujiných zemí.
  • Stát se Hostitelem”. Jako hostitelzásadě poskytujete na požádání ostatním členům organizace bezplatné ubytování na dvě noci. To může být velice prosté a cestovatelé jsou zvyklí mít s sebou spací pytle. Vaše jméno, adresa, kontaktní údaje a základní informace jsou zaznamenánySeznamu hostitelů(„Host List“), který je k dispozici členům Servasuostatních zemí. Pokud nemáte možnost ubytovávat,můžete se stát tzv. denním hostitelem („Day Host“) a stále se střetávatcestovateli.
  • Další informace ohledně organizace SERVAS v České Republice můžete najít zde.

 

SERVAS International

SERVAS je mezinárodní, nevládní, multikulturní asociace vedená dobrovolníky ve více než 100 zemích celého světa. Tuto organizaci založil v roce 1949 Bob Luitweiler jako mírové hnutí.

SERVAS International je nezisková organizace, která usiluje o porozumění, toleranci a mír.  SERVAS znamená „sloužit“ ve smyslu „sloužit míru“ v jazyce esperanto. Organizace byla původně nazývána Peacebuilders.

současné době SERVAS nabízí přes 16.000 „otevřených dveří“ po celém světě ve většině existujících zemí.  SERVAS se liší od podobných hostitelských organizací či systémů (například Couchsurfing, Hospitality Club) především dlouholetou tradicí,  dobrou organizační strukturou a přiměřenými bezpečnostními prvky (vstupní pohovory pro nové členy, cestovatelské známky apod.). Proto je vhodný nejen pro dobrodružnější cestovatele, ale i pro rodiny s dětmi.

Prostřednictvím SERVASu se mohou cestovatelé střetávat s hostiteli, jejich rodinami nebo přáteli a poznat tak jejich každodenní život. Pokud je to možné, hostitelé mohou poskytnout ubytování na dvě noci (nebo více) a pozvat cestovatele, aby s nimi pojedli.

Jména a adresy hostitelů jsou zaznamenány v každoročně publikovaných seznamech, které jsou k dispozici pouze schváleným cestovatelům..

Více informací najdete na http://www.servas.org/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *